Daar zijn ze weer!

Nog een week of twee, en dan komen ze weer terug uit het zonnige zuiden: de kieviten. Het is bekend dat de kievit het moeilijk heeft. Op veel plekken is hij al verdwenen. Maar in IJzerlo lijkt de kievit het nog aardig naar de zin te hebben. We hebben hier ruime, afgelegen velden met weinig hoge bomen, en daar houden kieviten en andere weidevogels van. Vorig jaar hebben we, met hulp van de boer, een paar kievitsnesten opgespoord en beschermd. Het resultaat mocht er zijn: acht jonge kievitjes van IJzerlose bodem zijn in juni uitgevlogen.

Dit jaar willen we opnieuw kijken of we de kieviten van IJzerlo een handje kunnen helpen. Half maart gaan we op een paar akkers de kievitsnesten in kaart brengen. Wanneer we weten waar de nesten liggen kunnen we ze in de gaten houden en in overleg met de boer beschermende maatregelen nemen. Hoe meer mensen meehelpen, hoe meer nesten we kunnen vinden en beschermen.

Vind je het leuk om een keer mee te doen met het opsporen of beschermen van de kievitsnesten? Meld je dan met een mailtje naar secretariaatOAB@ijzerlo.nl.